12 niezbędnych narzędzi ogrodowych dla początkujących, cd.

7. Grabie

Gdy spadają liście i gruz, Twoje solidne grabie są po to, aby je zgarnąć. Grabie są dostępne w wielu różnych stylach i rozmiarach, ale na początek wystarczą standardowe grabie do liści. Regulowane grabie wykonują pracę więcej niż jednego narzędzia, docierając do wąskich miejsc lub zbierając duże stosy liści. Stalowe zęby są mocniejsze i mogą być bardziej szorstkie dla delikatnych trawników niż zęby z tworzywa sztucznego. 

8. Motyka

Twój rodzaj ogrodu będzie dyktować, jaki rodzaj motyki jest najlepszy dla Ciebie. Ogród warzywny może wymagać solidnej, szerokiej motyki. Jeśli masz ogrody bylinowe, bardziej delikatny dotyk i cieńsze motyka może być wymagane. Motyki są przydatne w przygotowywaniu rabat ogrodowych i kwiatowych oraz w ścinaniu chwastów. Szukaj wygodnego uchwytu o dużym zasięgu. Ostre ostrze działa lepiej i jest łatwiejsze w użyciu. Motyki do pielenia, zwane także motykami hula lub strzemionami, mają otwartą kwadratową głowicę i są przesuwane tam i z powrotem tuż pod powierzchnią gleby w celu ścięcia wierzchniej warstwy chwastów. Płaskie motyki są dobre do odwracania gleby w rzędach w ogrodach warzywnych.

9. Wąż ogrodowy z regulowaną dyszą

Woda jest podstawą życia Twojego ogrodu i ważne jest, aby Twój wąż ogrodowy mógł dotrzeć i spryskać każdy obszar. Istnieją trzy podstawowe średnice węża: ½ cala (średnio 9 gal na minutę), 5/8 cala (średnio 15 gal na minutę) i ¾ cala (do 25 gal na minutę). Regulowana dysza umożliwia kontrolę nad ciśnieniem wody i promieniem natrysku. Przed zakupem węża oszacuj jego długość, jaka będzie Ci potrzebna. Długość węża będzie miała wpływ na ciśnienie wody - im dłuższy wąż, tym niższe ciśnienie. Węże winylowe są lżejsze i tańsze, ale łatwiej się załamują i nie wytrzymują tak długo jak gumowe. Węże należy przechowywać zwinięte i z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Przechowywanie z zagięciami może spowodować powstanie słabych punktów.

10. Różdżka do podlewania

Podaruj swoim roślinom delikatny deszcz dzięki różdżce do podlewania. Dzięki większemu zasięgowi można dotrzeć do pojemników, roślin wiszących lub tylnych krawędzi obwódek. Różdżki do podlewania są dostępne w różnych długościach, od 10 do 48 cali. Wybierz długość odpowiednią do swoich potrzeb - dłuższą do wysokich wiszących koszyków, krótszą do ciasnych przestrzeni. Wbudowane w rączkę zawory odcinające pozwalają oszczędzać wodę i regulować jej przepływ.

11. Konewka

Istnieją 2 podstawowe rodzaje konewek, plastikowe lub metalowe. Istnieją setki stylów, kolorów, rozmiarów i opcji dysz. Plastikowe puszki mogą być lżejsze od metalowych, ale nie wytrzymają tak długo. Metalowe konewki powinny być ocynkowane, aby oprzeć się rdzewieniu. Rozważ rozmiar puszki w stosunku do swojej siły, galon wody waży nieco ponad 8 funtów. Pozycja uchwytu powinna umożliwiać przenoszenie pełnej puszki, a także przechylanie jej w celu łatwego nalewania. Dwuuchwytowe projekty pozwalają na lepszą stabilność dla dzieci lub starszych ogrodników. Możesz potrzebować dwóch: większej z głowicą zraszającą do użytku na zewnątrz i mniejszej z długą szyjką do roślin domowych.

12. Taczka

Jeśli Twoje podwórko ma dodatkową glebę, którą trzeba przenieść, kompost, który musi być dodany do ogrodu lub inny ciężki projekt podnoszenia i przenoszenia, taczka może pomóc w ciągnięciu wielu kilogramów. Tradycyjne podwójne uchwyty, pojedyncze koła style mogą być trudniejsze do równowagi ciężkich lub nierównomiernie rozłożonych ładunków. Jednoręczne modele z dwoma kołami są łatwiejsze do utrzymania równowagi, lepsze dla osób o ograniczonej sile lub podczas ciągnięcia po nierównym terenie. Taczki z pojedynczym uchwytem można pchać lub ciągnąć jedną ręką. Przechowuj je w czystym i suchym miejscu, aby zapobiec rdzy. Utrzymuj koła odpowiednio napompowane, aby ułatwić sobie jazdę.

Sprzęty do Twojego ogrodu

Inwestując w te podstawowe narzędzia ogrodnicze, Twoja szopa pomieści wszystko, czego potrzebuje, aby utrzymać ogród pięknym. Miej na uwadze to, by nie kupować zbędnych sprzętów. Zaopatrz się w niezbędne dla Ciebie narzędzia i używaj ich według polecania, a będą służyć Ci przez długie lata.