Zbliża się lato, więc jest to dobry czas, aby doświadczyć odrobiny przebywania na świeżym powietrzu. Alternatywnie, możesz zacząć hodować własną roślinność, co jest idealną strategią, jeśli mieszkasz w mieście, a najbliższy las lub trawiasty pagórek znajduje się dalej. Oczywiście, nie każdy ma do tego smykałkę, a wielu ludzi może nie mieć pojęcia, od czego zacząć, jeśli chodzi o tworzenie domowego ogrodu. Zalecamy, abyś najpierw kupił kilka narzędzi, dzięki którym będziesz w stanie prawidłowo kopać, „doniczkować” i zbierać swoje zioła, owoce i warzywa. Oto stylowe przedmioty, które przygotują Cię do botanicznego sukcesu.

Nowoczesny słoik ogrodowy z kiełkami

Jest to trochę oszukiwanie, ale dla tych, którzy nigdy nie sadzili nawet pojedynczych nasion, niektóre koła szkoleniowe mogą być bardziej niż mile widziane. Słoik pozwala na hydroponiczną uprawę na przykład bazylii, co oznacza, że nie potrzebujesz żadnej ziemi, aby wykonać zadanie - wystarczy umieścić go w miejscu z odrobiną światła słonecznego i obserwować, jak pasywny system doprowadza wodę i składniki odżywcze do korzeni rośliny. Jeśli wolisz inne zioło, mięta, kolendra i pietruszka to inne opcje.

Kosz na narzędzia

W pewnym momencie w swojej karierze jako ogrodnik, możesz mieć tonę zebranych roślin, ale także narzędzia, które będą potrzebne do zbioru i opieki nad nimi. Warto więc na początku zainwestować w kosz z kilkoma dodatkowymi kieszeniami. Dobrze sprawdzą się te wykonane z naturalnego rattanu, który jest zarówno wytrzymały, jak i łatwy w manewrowaniu.

Donice ogrodowe

Małe doniczki są świetne, ale dobrze jest mieć też kilka większych doniczek, aby nasiona miały trochę więcej miejsca na zapuszczenie korzeni. Na rynku można znaleźć takie, które mają plisowane boki, więc jeśli kupisz więcej niż jedną, można je wsuwać jedna w drugą, tworząc większy system ogrodowy. Wykonane z aluminium w pełni nadają się do recyklingu, więc jest to dobry wybór patrząc na dobro Ziemi.

Konewki do kwiatów

Oczywiście, będziesz potrzebował konewki, ale czegoś bardziej interesującego niż zwykła blaszana konewka. Są firmy, które tworzą najwyższej jakości szkło borokrzemianowe i nadają konewkom prostych, klasycznych kształtów. Ta konewka jest niezwykle wytrzymała, biorąc pod uwagę, że jest wykonana z takiego materiału, więc nie będziesz musiał być z nią zbyt delikatny. Może także posłużyć jako dzbanek na wodę na stole.

Ogrodnictwo

Uprawa roślin od podstaw to świetna zabawa, ale może być przerażająca i frustrująca dla tych, którzy nigdy wcześniej tego nie robili. Najlepszym punktem wyjścia może być opieka nad rośliną, która jest już w pełni rozwinięta. Prawda, ogrodnictwo jest „zabawą”, jednak większość ludzi ma inne, ważniejsze rzeczy na głowie i nie zostaje dużo czasu na ogród. Śledzenie, która roślina co lubi, kiedy wkopać do ziemi, jak często podlewać, może być wyzwaniem, jeśli jesteś nowy w ogrodnictwie albo masz mało czasu.