Nancy Lawson, przyrodniczka i autorka książki The Humane Gardener: Nurturing a Backyard Habitat for Wildlife, mówi, że sadzenie różnych gatunków jest jednym z ważnych punktów ogrodu przyjaznego dzikiej przyrodzie.

Jeśli chodzi o sadzenie roślin jadalnych, istnieje wiele sposobów, aby wyjść poza klasyczne pomidory i zioła i stworzyć kwitnący ogród, który zarówno Ty, jak i Twoi goście będą z przyjemnością podjadać. Oto kilka wyjątkowych roślin jadalnych, które i ludzie i zwierzęta uwielbiają.

Allium tricoccum

Rampy to pachnące, czosnkowe dzikie pory, które często zbierane są z lasów. Uprawiając je we własnym ogrodzie, można po prostu przyciąć liście i pozwolić cebulkom pozostać w ziemi, aby odrosły, dając cień i siedlisko.

Drzewa Pawpaw

Dom największych jadalnych owoców rodzimych w Ameryce Północnej, które smakują jak skrzyżowanie banana z mango. Drzewa Pawpaw są małe i stosunkowo łatwe w pielęgnacji. Są roślinami żywicielskimi dla motyli, ale również są zjadane przez ssaki.

Jeżyny

Dzikie jeżyny, owoce z rodziny malin i jeżyn, są świetne zarówno dla ludzi, jak i dzikich zwierząt. Ptaki mogą się w nich gnieździć, jelenie je jedzą, ale nie zjadają ich do samej ziemi, zostawiając nam mnóstwo owoców, które możemy uprawiać na dżemy i desery.

Ogród odpowiedni do klimatu

Należy pamiętać, że te rośliny rosną w regionach Stanów Zjednoczonych. Jeśli mieszkasz gdzie indziej, poszukaj roślin odpowiednich do Twojego miejsca zamieszkania i klimatu. Pamiętaj jednak, że wszystko da się zasadzić, należy jednak odpowiednio dbać o rośliny, drzewa czy owoce i przygotować im oczywiście odpowiednie warunki klimatyczne.